AnasayfaÇalışma alanlarıÜyeliklerimYayınlar ve etkinliklerÇeviribilimsel kaynaklarYaşam ÖykülerimÖykülerimÇevirilerYazılarım

Genel:

Anasayfa

Duyurular

Fotoğraf köşesi

İletişim

Popüler bilim köşesi

Popüler linkler

Seminer köşesi

Site Haritası

Sosyal ağ

Şiir Köşesi

Öğrencilerden gelenler

Ziyaretçi defteri

23.11.2011 - Merve Öztürk
Hocam, sizin öğrenciniz olmak ne büyük gururdur! AMT 1. sınıfa başladığımda Çeviri Amaçlı Metin Çözümlemesi dersinin ilk haftalarında herkes bir "Mavi Kitap"tan bahsedip duruyordu. "Hani Sakine Hoca'nın mavi kitabı var ya, işte o!" Bu mavi kitap acaba bir tek bana mı çeviribilimden daha fazlasını öğretti diye o gün bugündür meraklanırım... Bizler ne kadar şanslı öğrencileriz ki, siz bizlere bu dersi nasıl daha iyi anlarız diye kitap yazmışsınız, derste bu örneklerle bu noktalara varılması amaçlanır diye adeta hap gibi yöntemler sunmuşsunuz, o da yetmemiş öğrencilerinizin yıllara yayılacak biçimde profillerini çıkarmış, onlarla olan alakanızın yalnızca okul sıralarından farklı bir düzeyde olduğunu göstermişsiniz. Bunlardan yalnızca "ders kitabı" diye söz etmek mümkün mü! Ve bir de bunlar bir öğrenci henüz sizinle tanışmadan evvel şahit olduğu çabalarınız! Size teşekkür etmek istediğim o kadar çok şey var ki, neresinden başlayıp nerede sonlandıracağımı kestiremiyorum. Konusu çeviribilim olsun insanlık olsun, bir kelimecik daha okusam belki cevaplandırırım, dediğim sayısız soruyu beynime yerleştirdiğiniz, böylelikle beni geliştirdiğiniz, farkettirdiğiniz, coşkulandırdığınız, hatırlattığınız ve bazen de unutmama yardımcı olduğunuz her şey için çok teşekkür ederim. O kadar güzel bir gönlünüz var ki, her şeyin gönlünüzce olmasını dilemekten daha iyisini düşünemiyorum. Her şey gönlünüzce olsun, gelecek gönlünüzce olsun Hocam...

29.09.2011 - burak özsöz
merhaba hcm
öncelikle web sitenizi çok beğendim. zira her yönüyle sizi tanıma fırsatı sunuyor bizlere. anneanneniz gibi selanik göçmenidir baba tarafım. selanikten midilliye oradan ver elini bandırma ve nihayet üsküdar. biraz da babamın dedesi kolağası abdülazizin subay olmasının etkisi var sanırım bu uzun yolculukta. savaşlar ve zorunlu göçler de çabası. babaannem ise bir çerkez. galiba çoğumuz heryerliyiz. ben de çok meraklıyımdır ailemin köklerine ve onların hikayelerine. yaşam öykülerinizde anlattıklarınızı samimi bulduğum için paylaştım bunları. bu arada okuldaki(marmara üni.) en sıkı dostlarımdan birinin (doç.dr.berat bir)rahmetli babası da(yaşar bir)yassıda döneminin eski demokrat parti mebuslarından.
saygılarımla.
burak özsöz.

08.07.2011 - Caner Küçükçetin
Hocam ilk olarak sizin öğrenciniz olduğumuz için ne kadar şanslı olduğumuzu belirtmek istiyorum.Bize sadece ders değil, insan olmayı öğretmeyi çalıştığınız, çevremizi gözlemlemeyi ve olup bitenlere sessiz kalmamayı öğrettiğiniz için teşekkür ederim.Emektar ve idealist bir öğretmensiniz.Keşke sizin gibiler daha fazla olsa bu ülkede.. Benden hiçbir yardımı esirgemeden gecenin bir yarısı maillerime cevap yazdığınız için, benim çok önemli gördüğüm projeme verdiğiniz katkıdan dolayı ve manevi olarak son zamanlar desteğinizden ötürü size minnettarım.1 senede toplamda 9 sayfa mailleşmişiz her konuda.Bu öğrencilerinize ne kadar yakın olduğunuzun göstergesi tabi ki farkında olanlar için.Her koldan bir sürü iş yürütüp herkese yardımcı olmaya çalışan, neşeli ve çok saygıdeğer bir kişiliksiniz.Umarım neşeniz hiç eksik olmaz.

Ayrıca Tuçeb' e olan katkılarınız için de bütün Mütercim Tercümanlık öğrencileri olarak sizi kutluyorum.

İrtibatı koparmayalım.
Sizi tüm içtenliğimle saygıyla selamlıyorum..

02.05.2011 - cebrail keleş (kastamonupostasi.com)
Sevgili Hocam Merhaba,
Şenpazar dağlarındaydım.soğuksu yolunda sefer köyüne çıktım.Hem manzarası hem Yokuş yolları nefes kesiyor.
küçük bir köylü çocukla arkadaş olmaya çalıştım makinemi görünce başladı ağlamaya.İğneci sandı beni.70 yaşındaki Şadi amcam benden daha dinç çıktı. Kirazları yeni açmış görünce Şadibeye gitmenin zamanı geldi diye düşündüm.Belki kız kayasını da bulurum diye içimden geçmedi değil.
Kastamonu dağlarından bir selam yolladım İstanbul'a..
varır mı ki dostlara.
...
Şiiriniz bende emanet olayına gelince..
Emanete verilmiş şiir değildir.öz be öz sizindir,yazana kadar bana aitti yayınlandıktan sonra yüreğinde gurbet sancısı çeken herkesindir..
bu sitede yayınlanması bana sadece onur verir sevgilerimle.
Balıkçı Şef
Cebrail KELEŞ

04.04.2011 - Cebrail Keleş (facebook.com/cebrailkeles)
Çok sevgili hocam merhaba,
büyükşehrin üstümde bıraktığı tortudan ancak Kastamonu'da dağlarda arınabildim.
Seydilerde kanseri kilim dokuyarak,dokumayı öğreterek yenen bir kadınla bir kültür elçimizle karşılaştım. Hanönünde bir dağ köyünde kömüşlerle kereste çeken köylüye nasılsın dedim. 3 yaşımda babasız,5 yaşımda anasız kaldım çok şükür o günden bu güne rahat bir günüm olmadı dedi. Kızlarını okutmak için kömüşlerle ormanda çalışan adama sadece hayranlık ve saygı duyabildim. Hanönü Gürleyik şelalesine inip su sesiyle terapi yaptım.
İstanbulda feshanede kastamonu günleri var 20 nisanda dairem beni görevlendirirse belki orada görüşme imkanı bulabiliriz.
Kastamonudan en derin muhabbetlerimle..
selam,saygı ve sevgilerimle.
Cebrail KELEŞ
Balıkçı Şef
Kastamonu Postası yazarı: Yol Hikayeleri

01.04.2011 - Sevil CELIK TSONEV
Sayın Hocam gerçekten elinize sağlık...
Sitenize ilk girdiğimde kitaplığın önündeki bize gülümseyen fotoğrafınız bize cesaret ve umut veriyor. Çok canlı ve devingen bir çeviribilim dünyasını bizimle sitenizde paylaştığınız için çok teşekkür ederim.Siteniz engin bilginizi ve enerjik kişiliğinizi bize her satırında tekrar tekrar göstermektedir. Öğrencilerimle birlikte bu sayfaları her zaman büyük bir heyecan ve merakla ziyaret edeceğiz.
Kaleminizin mürekkebinin sonsuza dek bizimle kalması dileğiyle...
Trakya Üniversitesi Almanca Mütercim- Tercümanlık Anabilim Dalı'ndan sevgiler

13.03.2011 - Mehmet Hakkı Suçin (http://gazi.academia.edu/MehmetHakkiSucin)
Sayın Hocam,

Sayfanızı tesadüfen ziyaret ettim. Gerek şahsım gerekse öğrencilerim adına, entelektüel kişiliğinizin de aynası olan böylesi zengin bir sayfa hazırladığınız için sizleri içtenlikle kutlar, saygılar sunarım.

Emeklerinize sağlık!

08.03.2011 - Aymil Dogan
Çok değerli dostum Sakine'ciğim,
O bitmek tükenmez enerjinle bir solukta yapıp bitirdiğin bir başka güzel çalışma örneği de işte bu websitesi.. Ne kadar güzel bölümlerle bezemişsin; herşey var. Hepsi de senin kişilinin birer yansıması..Hem derin akademik boyutun, hem çevrede olup biteni gören araştıran ve paylaşan araştırmacı ve paylaşımcı yönlerin, hem güzellikleri ebedileştiren ve yaşadıklarına hissettiklerine ışık tutan sanatçı yönün, diğer yandan bilgiyle yoğrulmuş fikirlerini özgürce tartışan iletişimci yönün... sen çok başkasın. Birgün sana, doğduğunda bu kabına sığmaz,ışık hızında iş halledecek kişiliğini önceden bilip seni sakinleştirmek için mi koymuşlar ismini diye sorduğumda, isminin diğer anlamının, yanlış hatırlamıyorsam, ele avuca sığmaz, delilikler yapan, anlamlarına da geldiğini söylemiştin.

Senin gibi bir akademisyenle aynı ortamlarda çalışmalar yürütmek, panellerde panelist olmak, yurtiçi ve dışı sempozyumlarda ortamı paylaşmak, bunların yanısıra o güzel yüreğinle sarmaladığın hesapsız dostluğuna mazhar olmak benim varlığıma varlık katmıştır daima, seninle çoğalmışımdır. İyi ki varsın hem meslektaşım olarak hem de dostum olarak. Seni tanımak bir ayrıcalık. Ülkemiz çeviribilim çalışmalarına yapmış olduğun katkıların değeri tartışılmaz. Onca koşuşturmanın içinde 50 yaşında Osmanlıca öğrenmek için sarfettiğin çaba ve sonunda ortaya çıkan güzel eserler insanın nefesini kesiyor.

Bu güzel enerjin hep daim olsun, sağlıkla daha nice yıllar birlikte olalım, sevgili dostum.

Aymil Doğan

Bir mesaj yazmak için buraya tıklayın
Geri 1 2 3 4 5 6 7 İleri