AnasayfaÇalışma alanlarıÜyeliklerimYayınlar ve etkinliklerÇeviribilimsel kaynaklarYaşam ÖykülerimÖykülerimÇevirilerYazılarım

Genel:

Anasayfa

Duyurular

Fotoğraf köşesi

İletişim

Popüler bilim köşesi

Popüler linkler

Seminer köşesi

Site Haritası

Sosyal ağ

Şiir Köşesi

Öğrencilerden gelenler

Ziyaretçi defteri

08.03.2011 - Aymil Dogan
Çok değerli dostum Sakine'ciğim,
O bitmek tükenmez enerjinle bir solukta yapıp bitirdiğin bir başka güzel çalışma örneği de işte bu websitesi.. Ne kadar güzel bölümlerle bezemişsin; herşey var. Hepsi de senin kişilinin birer yansıması..Hem derin akademik boyutun, hem çevrede olup biteni gören araştıran ve paylaşan araştırmacı ve paylaşımcı yönlerin, hem güzellikleri ebedileştiren ve yaşadıklarına hissettiklerine ışık tutan sanatçı yönün, diğer yandan bilgiyle yoğrulmuş fikirlerini özgürce tartışan iletişimci yönün... sen çok başkasın. Birgün sana, doğduğunda bu kabına sığmaz,ışık hızında iş halledecek kişiliğini önceden bilip seni sakinleştirmek için mi koymuşlar ismini diye sorduğumda, isminin diğer anlamının, yanlış hatırlamıyorsam, ele avuca sığmaz, delilikler yapan, anlamlarına da geldiğini söylemiştin.

Senin gibi bir akademisyenle aynı ortamlarda çalışmalar yürütmek, panellerde panelist olmak, yurtiçi ve dışı sempozyumlarda ortamı paylaşmak, bunların yanısıra o güzel yüreğinle sarmaladığın hesapsız dostluğuna mazhar olmak benim varlığıma varlık katmıştır daima, seninle çoğalmışımdır. İyi ki varsın hem meslektaşım olarak hem de dostum olarak. Seni tanımak bir ayrıcalık. Ülkemiz çeviribilim çalışmalarına yapmış olduğun katkıların değeri tartışılmaz. Onca koşuşturmanın içinde 50 yaşında Osmanlıca öğrenmek için sarfettiğin çaba ve sonunda ortaya çıkan güzel eserler insanın nefesini kesiyor.

Bu güzel enerjin hep daim olsun, sağlıkla daha nice yıllar birlikte olalım, sevgili dostum.

Aymil Doğan

08.03.2011 - Oya Önder
KADIN
Kimi der ki kadın
Uzun kış gecelerinde yatmak içindir.
Kimi der ki kadın
Yeşil bir harman yerinde
Dokuz zilli köçek gibi oynatmak içindir.
Kimi der ki ayalimdir,
Boynumda taşıdığım vebalimdir.
Kimi der ki hamur yoğuran.
Kimi der ki çocuk doğuran.
Ne o, ne bu, ne döşek, ne köçek, ne ayal, ne vebal.
O benim kollarım, bacaklarım, başımdır.
Yavrum, annem, karım, kızkardeşim,
Hayat arkadaşımdır.
NAZIM HİKMET RAN

8 Mart Dünya Kadınlar gününüzü kutlarım.
Sevgilerimle.
Oya

03.03.2011 - Serhat Arslan
Sevgili Hocam;

Siz de aynı Anneniz gibi, dur durak bilmeden çalışıyorsunuz. Gece-gündüz demeden ve hiç boş durmadan sürekli etrafınızdaki kişilere faydalı olma arzusu ve eylemi içerisindesiniz. Gündelik hayatın o hızlı temposuna bir çok faydalı iş sığdırıyorsunuz. Bu internet sitesi de bu insanlara faydalı işlerinizden sadece biri. Bu kıymetli internet sitesine büyük emek verdiğiniz ve bu internet sitesi sayesinde birçok kişinin faydalandığı/faydalanacağı da açıkça ortada.
Ayrıca öyküleriniz de muhteşem. Kıymetli anılarınız alıp götürüyor okuyucuyu, yaşandığı zamana ve mekana.
Ne mutlu bana, sizin öğrenciniz olduğum için.

Sevgi ve saygılar.

Serhat

01.03.2011 - Gulcin Mergen
Sevgili Sakine Ablacigim,

Yazilariniz sayesinde bazen ailemize ait anilarimizi tazelerken bazen de gecmisin satir aralarinda kalmis, bilemedigimiz pek cok yasanmisliklari yakalamaya calisiyoruz. Kah gulumseyerek kah huzunlenerek.
Bize bu biricik firsati verdiginiz icin cok tesekkur ederiz.

20.02.2011 - Mustafa Özkan
Sevgili Sakine Hocam,
"Cennetlik" hikâyenizi büyük bir zevkle okudum. Hele Kastamonu ağzıyla yazdığınız kısımlar dilimizin zengin çeşnisinden ayrı bir tad vermektedir. Nice cennetlikler kaleme almanız dileğiyle selam ve sevgiler.
Ayrıca sayfanız da çok mükemmel.

08.02.2011 - Handan Köksal
Sayın Sakine Hocam,
Sizi tanımaktan, öğrenciniz olmaktan, sizden ders almış olmaktan çok mutluyum. İyiki varsınız. Ülkemizin sizin gibi bilim kadınlarına çok ihtiyacı var. Akademik yanınız olduğu kadar insan olarak da çok ışık veriyorsunuz çevrenizdekilere.
Siteniz çok dolu dolu ve keyfli olmuş, elinize yüreğinize ve emeğinize sağlık.
Edirne'den sevgiler saygılar

02.02.2011 - Domurcuk
Hocam sayfanız çok güzel olmuş. Öykülerinizi merakla okuyorum! Bilgi birikiminizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim.

Saygılar

27.01.2011 - Konuralp Biçersin
Hocam gercekten cok faydalı bir sayfa , hem ceviribilim , hemde edebiyat adına . Ayrıca çok emek verildiği belli . Bizlere bilimsel olarak faydalanabileceğimiz bir sayfa sunduğunuz için teşekkür eder saygılarımı sunarım .

Bir mesaj yazmak için buraya tıklayın
Geri 1 2 3 4 5 6 7 İleri