AnasayfaÇalışma alanlarıÜyeliklerimYayınlar ve etkinliklerÇeviribilimsel kaynaklarYaşam ÖykülerimÖykülerimÇevirilerYazılarım

Genel:

Anasayfa

Duyurular

Fotoğraf köşesi

İletişim

Popüler bilim köşesi

Popüler linkler

Seminer köşesi

Site Haritası

Sosyal ağ

Şiir Köşesi

Öğrencilerden gelenler

Ziyaretçi defteri

04.04.2011 - Cebrail Keleş (facebook.com/cebrailkeles)
Çok sevgili hocam merhaba,
büyükşehrin üstümde bıraktığı tortudan ancak Kastamonu'da dağlarda arınabildim.
Seydilerde kanseri kilim dokuyarak,dokumayı öğreterek yenen bir kadınla bir kültür elçimizle karşılaştım. Hanönünde bir dağ köyünde kömüşlerle kereste çeken köylüye nasılsın dedim. 3 yaşımda babasız,5 yaşımda anasız kaldım çok şükür o günden bu güne rahat bir günüm olmadı dedi. Kızlarını okutmak için kömüşlerle ormanda çalışan adama sadece hayranlık ve saygı duyabildim. Hanönü Gürleyik şelalesine inip su sesiyle terapi yaptım.
İstanbulda feshanede kastamonu günleri var 20 nisanda dairem beni görevlendirirse belki orada görüşme imkanı bulabiliriz.
Kastamonudan en derin muhabbetlerimle..
selam,saygı ve sevgilerimle.
Cebrail KELEŞ
Balıkçı Şef
Kastamonu Postası yazarı: Yol Hikayeleri

01.04.2011 - Sevil CELIK TSONEV
Sayın Hocam gerçekten elinize sağlık...
Sitenize ilk girdiğimde kitaplığın önündeki bize gülümseyen fotoğrafınız bize cesaret ve umut veriyor. Çok canlı ve devingen bir çeviribilim dünyasını bizimle sitenizde paylaştığınız için çok teşekkür ederim.Siteniz engin bilginizi ve enerjik kişiliğinizi bize her satırında tekrar tekrar göstermektedir. Öğrencilerimle birlikte bu sayfaları her zaman büyük bir heyecan ve merakla ziyaret edeceğiz.
Kaleminizin mürekkebinin sonsuza dek bizimle kalması dileğiyle...
Trakya Üniversitesi Almanca Mütercim- Tercümanlık Anabilim Dalı'ndan sevgiler

13.03.2011 - Mehmet Hakkı Suçin (http://gazi.academia.edu/MehmetHakkiSucin)
Sayın Hocam,

Sayfanızı tesadüfen ziyaret ettim. Gerek şahsım gerekse öğrencilerim adına, entelektüel kişiliğinizin de aynası olan böylesi zengin bir sayfa hazırladığınız için sizleri içtenlikle kutlar, saygılar sunarım.

Emeklerinize sağlık!

08.03.2011 - Aymil Dogan
Çok değerli dostum Sakine'ciğim,
O bitmek tükenmez enerjinle bir solukta yapıp bitirdiğin bir başka güzel çalışma örneği de işte bu websitesi.. Ne kadar güzel bölümlerle bezemişsin; herşey var. Hepsi de senin kişilinin birer yansıması..Hem derin akademik boyutun, hem çevrede olup biteni gören araştıran ve paylaşan araştırmacı ve paylaşımcı yönlerin, hem güzellikleri ebedileştiren ve yaşadıklarına hissettiklerine ışık tutan sanatçı yönün, diğer yandan bilgiyle yoğrulmuş fikirlerini özgürce tartışan iletişimci yönün... sen çok başkasın. Birgün sana, doğduğunda bu kabına sığmaz,ışık hızında iş halledecek kişiliğini önceden bilip seni sakinleştirmek için mi koymuşlar ismini diye sorduğumda, isminin diğer anlamının, yanlış hatırlamıyorsam, ele avuca sığmaz, delilikler yapan, anlamlarına da geldiğini söylemiştin.

Senin gibi bir akademisyenle aynı ortamlarda çalışmalar yürütmek, panellerde panelist olmak, yurtiçi ve dışı sempozyumlarda ortamı paylaşmak, bunların yanısıra o güzel yüreğinle sarmaladığın hesapsız dostluğuna mazhar olmak benim varlığıma varlık katmıştır daima, seninle çoğalmışımdır. İyi ki varsın hem meslektaşım olarak hem de dostum olarak. Seni tanımak bir ayrıcalık. Ülkemiz çeviribilim çalışmalarına yapmış olduğun katkıların değeri tartışılmaz. Onca koşuşturmanın içinde 50 yaşında Osmanlıca öğrenmek için sarfettiğin çaba ve sonunda ortaya çıkan güzel eserler insanın nefesini kesiyor.

Bu güzel enerjin hep daim olsun, sağlıkla daha nice yıllar birlikte olalım, sevgili dostum.

Aymil Doğan

08.03.2011 - Oya Önder
KADIN
Kimi der ki kadın
Uzun kış gecelerinde yatmak içindir.
Kimi der ki kadın
Yeşil bir harman yerinde
Dokuz zilli köçek gibi oynatmak içindir.
Kimi der ki ayalimdir,
Boynumda taşıdığım vebalimdir.
Kimi der ki hamur yoğuran.
Kimi der ki çocuk doğuran.
Ne o, ne bu, ne döşek, ne köçek, ne ayal, ne vebal.
O benim kollarım, bacaklarım, başımdır.
Yavrum, annem, karım, kızkardeşim,
Hayat arkadaşımdır.
NAZIM HİKMET RAN

8 Mart Dünya Kadınlar gününüzü kutlarım.
Sevgilerimle.
Oya

03.03.2011 - Serhat Arslan
Sevgili Hocam;

Siz de aynı Anneniz gibi, dur durak bilmeden çalışıyorsunuz. Gece-gündüz demeden ve hiç boş durmadan sürekli etrafınızdaki kişilere faydalı olma arzusu ve eylemi içerisindesiniz. Gündelik hayatın o hızlı temposuna bir çok faydalı iş sığdırıyorsunuz. Bu internet sitesi de bu insanlara faydalı işlerinizden sadece biri. Bu kıymetli internet sitesine büyük emek verdiğiniz ve bu internet sitesi sayesinde birçok kişinin faydalandığı/faydalanacağı da açıkça ortada.
Ayrıca öyküleriniz de muhteşem. Kıymetli anılarınız alıp götürüyor okuyucuyu, yaşandığı zamana ve mekana.
Ne mutlu bana, sizin öğrenciniz olduğum için.

Sevgi ve saygılar.

Serhat

01.03.2011 - Gulcin Mergen
Sevgili Sakine Ablacigim,

Yazilariniz sayesinde bazen ailemize ait anilarimizi tazelerken bazen de gecmisin satir aralarinda kalmis, bilemedigimiz pek cok yasanmisliklari yakalamaya calisiyoruz. Kah gulumseyerek kah huzunlenerek.
Bize bu biricik firsati verdiginiz icin cok tesekkur ederiz.

20.02.2011 - Mustafa Özkan
Sevgili Sakine Hocam,
"Cennetlik" hikâyenizi büyük bir zevkle okudum. Hele Kastamonu ağzıyla yazdığınız kısımlar dilimizin zengin çeşnisinden ayrı bir tad vermektedir. Nice cennetlikler kaleme almanız dileğiyle selam ve sevgiler.
Ayrıca sayfanız da çok mükemmel.

Bir mesaj yazmak için buraya tıklayın
Geri 1 2 3 4 5 6 7 İleri